​​

Logo společnosti ABRA Software v bílé

Václav Dejčmar

Václav Dejčmar

Je ekonom, který dosáhl klíčového úspěchu jako významný akcionář brokerské firmy RSJ, jednoho z největších hráčů na světových finančních trzích. Podobně jako mnoho jiných úspěšných mužů se i on věnuje aktivitám v šiřším spektru oborů: je spolumajitelem modelingové agentury Czechoslovak Models, restaurace, byznys akcelerátoru TechSquare či galerie současného umění Dox Prague, přední soukromé galerie ve střední Evropě.

V čem je vaše tajemství, jaká idea, postup, zásada nebo dovednost stojí za vaším úspěchem?

Obklopuju se lidmi, kteří jsou v různých oborech lidské činnosti schopnější než já sám. 

Na konferenci bude přednášet na téma: 

Úspěch po úspěchu.

Má rád:

Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. Zajímá se o současné umění, psychologii a literaturu. V roce 2011 režíroval film I am fishead ("Ryba smrdí od hlavy"), který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás.

Jeho rada podnikatelům:

Hodnoťte svět s odstupem a realisticky. Nenechte se strhnout názory davu ani charizmatem lidí, kteří umí přesvědčovat.

Základní informace o firmách/projektech, kde jste dosáhl klíčových úspěchů

Skupina RSJ je jedním z největších hráčů na světových finančních trzích. Hedge fondy RSJ mají zásadní podíl na objemech obchodů s deriváty na burzách v Londýně, Chicagu a Frankfurtu.
DOX Prague je neziskové centrum současného umění, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě.
TechSquare je byznys akcelerátor. Uvnitř klasických loftových prostor bývalé továrny začíná svou činnost mnoho českých IT startupů.
Czechoslovak Models je modelingová agentura s dlouhou tradicí na lokálním trhu. Každé září pořádá největší módní událost roku Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, kde své kolekce představují špičkoví návrháři z Čech a Slovenska.