​​

Logo společnosti ABRA Software v bílé

Philippe Dénecé

Philippe Dénecé

Začínal jako finanční kontrolor u Ernst & Young. Klíčových úspěchů ale dosáhl v segmentu stavebnictví. 11 let pracoval pro francouzskou pobočku firmy CRH, nadnárodní korporaci v prodeji stavebních materiálů. V současnosti je zodpovědný za obchod ve firmě SIG, která je předním evropským distributorem specializovaných stavebních výrobků.

V čem je vaše tajemství, jaká idea, postup, zásada nebo dovednost stojí za vaším úspěchem?

Chcete-li řídit své podnikání, není to o tajemstvích, ale o vlastních zásadách. Osobně považuji za důležité:

 • Být schopen naslouchat a porozumět druhým.
 • Řídit očekávání, nastavovat je realisticky.  
 • Být schopen pracovat přesně podle plánu a mentality. Anglosaský svět nenávidí překvapení, ani dobrá ani špatná. Nastavené očekávání je pro ně klíčovým předpokladem úspěchu. Naopak Francouzi jsou na „překvapení“ zvyklí, nerozhodí je, běžně řeší aktuální situaci a díky tomu nejsou zvyklí jít za plánovanými cíli.
 • Organizovat lidi podle jejich talentu. V našem oboru nejsou potřeba vysoce kvalifikovaní běžní zaměstnanci, proto je o to důležitější vybrat klíčové manažery se schopností řízení. Máme tedy vysoké nároky na výcvik a nábor lidí s přidanou hodnotou.
 • Komunikovat, co nejpřesněji tak, aby nevznikal rozdíl mezi prezentovanou vizí/plánem a realitou. Jedině tak se mohou lidé soustředit na stanovené cíle.

Na konferenci bude přednášet na téma: 

 

Má rád:

 • Rád trávím čas se svou ženou a 4 dětmi.
 • Rád se setkávám s lidmi a sdílím s nimi své zkušenosti a naopak se rád poučím z jejich znalostí a zkušeností k oboustrannému obohacení.
 • Mám rád přírodu, venkovské prostředí a obecně místa, kde mohu relaxovat a trávit čas se svými přáteli.
 • Mám rád Británii.
 • Rád fotím.

Jeho rada podnikatelům:

Dát jednu radu je opravdu výzva, a to hlavně proto, že každá zkušenost je vesměs osobní. Osobně je pro mne skutečně důležité být spokojený v každé životní roli, kterou hraji. Štěstí je něco, co řídí většinu Vašeho času. Proto je jedno, jestli se jedná o pracovní nebo soukromé prostředí. Důležité je to, abyste fungovali vnitřně v souladu s tím, co děláte. Je jasné, že nemůžete rozumět úplně všemu a všem, proto je take klíčové, abyste se naučili naslouchat. Zároveň je potřeba komunikovat co nejvýstižněji a nejpřesněji tak, abyste měli jistotu, že se posouváte hladce k nastavenému cíli.

Základní informace o firmě/firmách/projektech, kde jste dosáhl klíčových úspěchů

Pocházím z finančního prostředí. Začínal jsem v Ernst & Young a odsud jsem se posunul na pozici finančního konktrolóra elektronického byznysu Evropy a Asie. Následně jsem vstoupil do stavařského segmentu. V tomto oboru se pohybuji v anglosaském prostředí již 15 let. Má úloha byla vždy v propojování zejména v oblasti finanční návratnosti a v oblasti rozvoje anglosaského byznysu, z nichž uvádím svá poslední 2 působení:

CRH (2000 – 2011): světová korporace pohybující se v oblasti prodeje stavebních materiálů(€ 20 bilionů obrat). Zodpovědnost za obchod ve Francii – 300 mil € obrat, 600 zaměstnanců, 50 poboček. Získání zkušeností v oblasti rozvoje firmy, růstu formou akvizic, práce na motivaci zaměstnanců, výměně managementu

SIG (od 2011): evropská společnost pohybující se v oblasti obchodních operací se zbožím. Zodpovědnost za obchody ve Francii: 750 mil € obrat, 1 700 zaměstnanců, 200 poboček. Firmu vedu s těmito předpoklady a cíli:

 • Změna kulturního prostředí managementu (z čisté autonomie k integraci skupiny).
 • Zkvalitnění obchodu v oblasti finančních cílů.
 • Růst SIG ve Francii.
 • Druhotná role je v jednotném vedení a motivování skupin zaměstnanců z různých kulturních prostředí (Anglie, Francie, Holandsko, Německo, Polsko) tak, abychom docílili jednotných  cílů s co největším efektem pro byznys.

Více informací:

http://www.sigplc.com/Home.htm

http://www.sigplc.com/France/Accueil.htm