​​

Logo společnosti ABRA Software v bílé

Luděk Pfeifer

Luděk Pfeifer

Jeho klíčové úspěchy jsou hned dva. V průběhu 24 let vybudoval se svými společníky největší českou poradenskou a vzdělávací firmu pro podnikatele a manažery se středoevropským dosahem M.C.TRITON. Později upřel svou pozornost do zcela jiné oblasti, kterou jsou biotechnologie, a stal se investorem ve společnosti Lentikat´s.

V čem je vaše tajemství, jaká idea, postup, zásada nebo dovednost stojí za vaším úspěchem?

Nikdy jsem byznys nebral smrtelně vážně. Nebral jsem ho ani jako stroj na peníze, vliv, společenský status. Začínal jsem v šestadvaceti a byznys byl příležitost dělat, co mne baví, s lidmi, s kterými jsem rád.

Za třiadvacet let se na tomhle přístupu v principu nic nezměnilo. Pořád beru jako faktor rozhodující o úspěchu lidi, s kterými pracuju. Dívám se na ně optikou dvou nároků. Chci, aby byli lepší, než jsem já. Chci, aby ctili stejné hodnoty, jako já. Mezi nimi pak nejvíc svobodu a slušnost.

Z potřeby svobody čerpáme ambice, odpovědnost a vzájemnost. Slušnost je kritériem, podle kterého se svobodou nakládáme. 


Na konferenci bude spolumoderovat diskuse.


Má rád:

Svobodu a „její deriváty“. Rád si zvolím, s kým budu pracovat. Rád ovlivňuji budoucnost firmy, pro kterou pracuji.  Rád sportuji a cestuji. Má rád rozhledny a vrcholy hor. 


Jeho rada podnikatelům: 

Na nic si nehrajte. Z ničeho nedělejte vědu.


Základní informace o firmě/firmách, kde jste dosáhl klíčových úspěchů:

M.C.TRITON je největší česká poradenská společnost, poskytující služby podnikatelům a manažerům. Společnost přímo působí na českém, slovenském a ruském trhu, projektově pak ve většině zemích Evropy.

Společnost byla založena v roce 1990. Svým obratem, počtem spolupracovníků, šíří a kvalitou poskytovaných služeb, intenzitou vývoje původního know-how i pozorností věnovanou společenské odpovědnosti a etice poradenských služeb je leadrem lokálního trhu. V této roli působí také v mezinárodní síti European Independent Consulting Group.

Společnost realizuje služby v oblastech: poradenství pro podnikatele a manažery, vzdělávání a rozvoj, vyhledávání lidí a interim management.

Ocenění: umístění v žebříčku Czech Top 100 - 100 obdivovaných firem České republiky 2012 (nejobdivovanější poradenská společnost na českém trhu), Dynamická firma 2012 (Soliditet), apod.

Společnost LentiKat's byla založena v roce 2006, zabývá se Biotechnologií lentikats, která představuje originální způsob enkapsulace bakterií, enzymů a mikroorganismů do tzv. Biokatalyzátoru lentikats.

Cílem společnosti je prosazení této revoluční biotechnologie v průmyslových aplikacích v celosvětovém měřítku. To se týká zejména výroby, vývoje a aplikací biokatalyzátorů pro průmyslové využití v oblasti: farmacie - výroba robustních biokatalyzátorů, potravinářství, lihovarnictví - výroba biolihu a čištění odpadních vod.

T.GEO společnost zabývající se investicemi do stavebního developmentu.